יבוא רכב אספנות

מעוניין בג'יפ אספנות אמריקאי מסוקס נקי ומקורי? שואל את עצמך איזה דגם שווה את ההשקעה, מה צריך לבדוק ומה תהיה העלות הסופית בחניה שלך?
אנחנו פה על מנת לעזור! קהילת ג'יפאי אספנות של למעלה מאלף חברים שישמחו לענות על כל שאלה.
יבוא אישי של רכב אספנות מעולם לא היה פשוט יותר, ראשית נאתר ג'יפ מתאים.

חיפוש רכב אספנות

חיפוש מהיר ונוח של ג'יפ אספנות שחלפו למעלה מ-30 שנים משנת ייצורו באתר המכירות איביי eBay.
בחר דגם, שנתון ולחץ על "אתר ג'יפ"

מחשבון יבוא אישי לרכב אספנות

מחשבון היבוא לרכב יעזור לכם לחשב את המחיר הסופי בישראל לאחר גרירה מקומית > צילום הרכב ואחסון > הוצאת רשיון יבוא > המכלה > שילוח ימי > פריקה > ולבסוף שחרור והשקה בשעה טובה!
לקבלת הצעת יבוא ג'יפ אספנות מארה"ב מאחת מחברות השילוח המובילות בתחום: בחר ביצרן, דגם, שנתון מיקום הרכב וסוג השרות המבוקש, לבסוף מלא את פרטי יצירת הקשר ושווי הרכב. זהו סיימתם הערכת המחיר בדרך אליכם.מספר דגשים חשובים טרם רכישת רכב אספנות:

SALVAGE או TOTAL LOSS

יש לוודא כי הרכב המיועד לא ניזוק בחו"ל כך שיימנע רישומו בארץ, יודגש כי לא ניתן לייבא רכב שהוכרז כ- SALVAGE או TOTAL LOSS בחו"ל וכן כי הרכב מאושר לנסיעה ולרישוי במדינת הייצוא. הטייטל מוכרח להיות "נקי" CLEAN TITLE

CARFAX

רכבים המגיעים מארה"ב ששנת ייצורם 1980 ומעלה מחוייבים בהגשת CAR FAX הדו"ח יספר לך את ההיסטוריה של הרכב על ידי מספר השילדה וניתן להנפקה און-ליין בעלות של כמה עשרות דולרים. שימו לב: באיביי כאשר מופיע CARFAX כחלק ממודעת המכירה לרוב או שמדובר בחשבון מוכר חדש או מוכר שאינו סוחר מאחר ורק במספר מצומצם של מכירת רכב בפלטפורמה הפופולארית השרות ניתן בחינם כחלק מהמודעה, מוכרים עדיין יכולים לרכוש את השרות בנוסף אך ע"פ חוות הדעת והיסטורית העסקאות האחרונות תוכלו לזהות האם מדובר בסוחר או אדם פרטי.

מדינת מקור הרכב ומדינת ייצור הרכב

יקבעו את שיעור המיסים ובנוסף ישמשו על מנת שוכל לקבל מושג טוב יותר האם הרכב מגיע ממדינה יבשה מה שבדרך כלל יעיד על גוף נקי מחלודה או מדינה רטובה ובמקרה הזה חשוב להצליב את המידע ששלפנו מה-CARFAX במידה וזמין לשנתון על מנת לוודא היכן בילה הרכב את ימיו.

מיסים

מדינת ייצור הרכב והמדינה ממנה הרכב מיובא ארצה תקבע את שיעור המיסים כאשר המסים מחושבים על בסיס: ערכו של הרכב, שיעורי המסים החלים, ושער המטבע – שבתוקף ביום התשלום.
מסי היבוא החלים על הרכב הם: מכס, מס קניה, מע״מ.
1). שיעורי המסים על רכב
א). מדינת ישראל חתמה על הסכמי סחר חופשי עם מדינות/קבוצת מדינות שונות.
ביבוא רכב ממדינות שיש להן הסכם סחר עם מדינת ישראל יחולו מסי היבוא בשיעורים המפורטים בטור ב׳ בטבלה שלהלן, ובלבד שמתקיימים התנאים המפורטים בהסכמי הסחר, שהעיקריים בהם הינם:

  • הרכב יוצר באחת מהמדינות המפורטות בהסכם.
  • הרכב יובא במישרין ממדינת הייצור או ממדינה אחרת שהיא צד לאותו הסכם סחר.
    ב). לגבי כל רכב אחר (שלא פורט לעיל) המיובא לישראל – יחולו מסי היבוא כמפורט בזה בטור ג׳.
​סוג הרכב ​מדינות ההסכם ​מדינות אחרות
רכב אספנות​ כ- 101%​ כ- 115%​

• שיעור המס בטבלה כולל את מס הקניה, המכס (אם נדרש) והמע״מ.

דוגמאות לשימוש בטבלה:

  • רכב המיוצר בגרמניה ומיובא מצרפת (שתיהן מדינות שהן צד להסכם עם השוק האירופאי) – יחולו לגביו שיעורי מסי היבוא כמפורט בטור ב׳ בטבלה.
  • רכב המיוצר בקנדה ומיובא מארה״ב (שתיהן מדינות שהן צד להסכמים שונים) – יחולו לגביו שיעורי מסי היבוא כמפורט בטור ג׳ בטבלה.
  • רכב המיוצר ביפן (מדינה שאינה צד להסכם) ומיובא מגרמניה (מדינה שהיא צד להסכם), או להיפך – יחולו לגביו שיעורי מסי היבוא כמפורט בטור ג׳ בטבלה.

מה מותר לייבא לישראל?

משרד התחבורה מגדיר "שניתן לייבא רכב מהסוגים הבאים, בכפוף לתנאים המפורטים בהוראות נוהל 004/13, ובלבד שחלפו למעלה מ-30 שנים משנת ייצורו של הרכב:
רכב נוסעים פרטי שבו עד 8 מושבים נוסף על מושב הנהג ומשקלו הכולל המותר אינו עולה על 4,000 קילוגרמים, רכב מסחרי על פי מבנהו, תצורתו וייעודו ושמשקלו הכולל המותר אינו עולה על 4,000 קילוגרמים ואופנוע כהגדרתו בתקנה 1 לתקנות התעבורה."

"בנוסף, על הרכב להיות מיובא על ידי יחיד שאינו עוסק מורשה לשימושו האישי או המשפחתי בלבד ולא לצרכים עסקיים, כגון: הובלה, הסעת נוסעים בשכר, אספקה, מתן שירותים ועוד. על רכב אספנות חל איסור נסיעה בדרכים בין השעות 7:00 ל- 9:00 בבוקר.
ניתן לייבא חמישה רכבי אספנות בשנה."

לא מצאתם ג'יפ מתאים למכירה? צרו קשר ונשמח לברר עבורכם ואף לעזור לאתר גיפ מתאים באמריקה!