ג'יפ אספנות למטרה טובה

באירוע הנוכחי של חברת בארט ג'קסון, המתמחה במכירות פומביות של רכבי אספנות, הציע השחקן גארי סיניז את הג'יפ שלו למכירה. המכירה נעשתה עבור איסוף כספים לארגון הצדקה שלו לחיילים משוחררים, ואלו המעניקים סיוע ראשוני באירועי חירום.

הג'יפ עוצב  ונבנה על ידי החבר'ה מ'גאס מנקי' ריצ'רד רולינס וראסל הולמס נמכר ב-200,000 דולר, ומייד נתרם והוצע למכירה נוספת בה גייס עוד 100,000 דולר לקרן של השחקן גארי סיניז.

סאבן 81
« 1 של 16 »

הסאבן קאסטום Jeep CJ-7 1981

הג'יפ המדוגם חודש על ידי מוסך 'גאס מאנקי' בדאלאס, ונצבע בצבעי כל זרועות הצבא האמריקני. המנוע המקורי, 258ci 4.2 ליטר נבנה כולו מחדש והוצמד לתיבת הילוכים ידנית שלושה הילוכים טי.150 משופצת מתוצרת "בורג-ווארנר".

"הג'יפ יותר טוב כעת מאשר התגלג מפס הייצור ב-1981", אמר רולינגס מגאס מאנקי, "מצאנו אותו שוכב ללא תנועה וחידשנו את כולו ב-30 יום, עד רמת הבורג". ההשראה הגיעה מה'סופר ג'יפ 1976', ממנו נבנו רק 17 יחידות , ונצבע גם הוא בצבעי הדגל האמריקני. הג'יפ התחדש בשעון מהירות מעוצב עם הלוגו של הקרן ואף למטבע מעוצב שמעטר את הג'יפ ומכבד את כל זרועות הצבא.

סופר גיפ 1976
סופר גיפ 1976
הגרסה החדשה של החבר'ה מ'גאס מנקי' שנמכרה לצדקה

במהלך המכירה, הציעה חברת "סאנבלט רנטלס" לתרום מיליון דולר עבור ארגון הצדקה של השחקן, מעבר לסכום שבו יימכר הג'יפ, והקפיצה את הרווחים מהמכירה לסכום כולל של 1.3 מיליון דולר.

קונים – מוכרים

בארט ג'קסון היא החברה גדולה והמובילה בעולם למכירות פומביות של רכבי אספנות ואירועים הקשורים בתרבות הרכב. החברה מתמחה במתן מוצרים ושירותים לאספנים וחובבי רכב ברחבי העולם, ומארגנת מכירות פומביות בסקוטסדייל, אריזונה (המקום בו התרחשה מכירת הג'יפ); פאלם ביץ', פלורידה; קונטיקט ובלאס וגאס, בהן מאות מכוניות מבוקשות, ייחודיות ובעלות ערך רב עומדות למכירה מול קהל בינלאומי.

בארט גקסון
תמונה של המכירה הפומבית הנוכחית, ינואר 2019, סקוטסדייל

מכוניות אחרות במכירה הפומבית, שכספי המכירה שלהן נתרמו לטובת הצבא:

  • פורד מוסטנג 2018 'קוברה ג'ט' לטובת ארגון "פייטר קאנטרי".
  • מכונית המירוץ של ראסטי וואלאס, פונטיאק גרנד פרי #27 קודיאק נסקאר, לטובת ארגון "טאסק פורס דאגר"
גיפ אספנות בבארט גקסון
ככה זה נראה על הבמה

העמותה של גארי

קרן גארי סיניז הוקמה על ידי השחקן (פורסט גאמפ, עיני נחש, אפולו 13, CSI…) ב-2011. השחקן היה מעורב בפעילויות התנדבות בתחום זה במשך שנים, החל מפעילויות עבור יוצאי מלחמת וייטנאם בשנות השמונים. ההשתתפות שלו בסרט 'פורסט גאמפ' כנכה מלחמת וייטנאם רק האיצה והעצימה את ההרתמות שלו לתחום, עד שהחליט להקים קרן משלו עבור אלו הדורשים תמיכה: אלו הנמצאים בשירות פעיל,חיילים ותיקים ומשוחררים, אנשי כוחות סיוע

גארי סיניס וטום הנקס - פורסט גאמפ
גארי סיניז כ'סגן דן' הנכה וטום הנקס, מתוך הסרט 'פורסט גאמפ'

("המגיבים הראשונים"), ויקיריהם. כל תוכנית של הקרן מציעה הערכה לגיבורים של אמריקה באמצעות בידור, תמיכה משפחתית ומעשי הכרת תודה.

 

הארגון שם לעצמו מטרה לטפל באלו שחוו טראומות במהלך עבודתם, ולעזור להם להשתלב בחיים האזרחיים שאחרי. "כאשר הם חוזרים לחיים אזרחיים, האתגרים הגופניים, הרגשיים והפסיכולוגיים שהם מתמודדים איתם הם לעתים קרובות קשים. כאזרחים, אנו נהנים מהחופש והאבטחה שהם נלחמים כדי להגן עליהם. תמיכה גיבורים אלה היא אחריות כולנו צריכים לשתף", אומר השחקן ויו"ר הקרן.