בהזמנה מראש: ג'יפ מציעה רנגלר היברידי 4xe באירופה

המכירות בארה"ב צריכות להתחיל במהלך הרבעון הראשון של השנה, ואילו באירופה המשלוחים ללקוחות הראשונים צפויים לקרות עד הקיץ הקרוב.

הג'יפ רנגלר 4xe ייחשב "מהדורה ראשונה" מיוחדת, ויהיה זמין להזמנה מראש בלבד במספר שווקים: איטליה, ספרד, גרמניה, צרפת, שוויץ, הולנד, בלגיה ואוסטריה. המפרט האירופאי של הרנגלר 4xe נראה זהה לזה של צפון אמריקה, אך ייתכן שיש הבדלים בפרטים.

הוא יהיה זמין בשחור, גרניט קריסטל ולבן בהיר – הצבעים האהובים ביותר על לקוחות אירופאיים. הדגם החדש יכלול מצבי נהיגה חדשים: היברידי, חשמלי מלא, חסכוני, ויכלול גם פונקציות ספציפיות לנהיגה חשמלית וניהול טעינה.

רנגלר היברידי 4xe

אז מה כלול ב"מהדורה הראשונה"?

כל שלוש הגרסאות של יגיעו עם מנוע 2.0 ליטר טורבו, ארבעה צילינדרים עם הזרקה ישירה, תיבת הילוכים אוטומטית TorqueFlite 8P75PH,  ומערכת מצברים 17 קילוואט המניעה שני מנועים חשמליים: יחידת מנוע 'אי-טורק' שתתלבש בקדמת המנוע במקום האלטרנטור, כשהמנוע החשמלי השני והחזק יותר ימוקם בחלק הקדמי ביותר של הגיר, והכל עמיד לחציית מים בעומק של עד 76 ס"מ.

המערכת יודעת לייצר עד 375 כוחות סוס ומומנט של 470 (637 ננומטר), מספיק כוח בהחלט למרכב הזה. למי שמעדיף לזהם קצת את הסביבה יש אפשרות לצייד את ה- 4xe במנוע 392 HEMI 6.4 ליטר ששותה דלק ומציע את אותו מומנט עם 470 כוחות סוס. וכל הכוח הזה יכול לקחת את ה-2.2 טון מאפס למאה ב- 6 שניות.

נגיעות העיצוב כוללות גוונים של גרניט קריסטל, גלגלים 18 אינץ', פנסי LED, כיסוי קשיח לצמיג הרזרבי, מערכת ניווט UconnectTM עם מסך מגע 8.4 אינץ', התממשקות עם הסמארטפון ופונקציות קישוריות (כמו ניהול הטעינה מהסמארטפון), בתוספת מסך 7 אינץ' עם מידע על רמות טעינת הסוללה וטווח נסיעה חשמלי והיברידי.

ג'יפ רנגלר היברידי 4xe

בטיחות

אביזרי הבטיחות כוללים בקרת שיוט אדפטיבית, אזהרת התנגשות קדמית, ניטור נקודה עיוורת עם איתור מסלול צולב אחורי, מצלמה אחורית ומצלמה קדמית חדשה, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, הנעה ללא מפתח ומראות אחוריות חשמליות.

תוספות "הכל כלול" של המהדורה הראשונה שיגיעו עם הג'יפ: מערכות סיוע בנהיגה, ניהול טעינה ביתית חכמה וכבל Mode 3 לטעינה ציבורית. חבילת ההשקה ספציפית תכלול גם ארגונית לתא המטען כיסוי לרכב, 3 שנות אחריות מורחבת לרכב (סך הכל 5 שנים) וכן את היתרונות של ג'יפ ווייב, עם שני הטיפולים הראשונים כלולים.

Jeep Wrangler 4xe

החשמל זורם באירופה

בשנים הקרובות מתכוונת ג'יפ להציע לפחות גרסה חשמלית או מחשמלת אחת מכל דגם. כך הציגה סטלנטיס את תכניתה עד 2026.

מוקד הפעילות של החברה החדשה יהיה חשמול המותגים, והגדלת מספר הרכבים המחושמלים בהרכב שלה. נכון לעכשיו, סטלנטיס מחזיקה 29 רכבים חשמליים בשוק – גם חשמליים וגם היברידיים – מספר שיעלה ל-39 עד סוף שנת 2021. ואז, עד 2025, חברות סטלנטיס ייצרו "דגם מחושמל אחד לכל דגם גלובלי שיושק". כך נמסר מהחברה.

העובדה שכבר היו שלושה רכבי פלאג-אין היברידיים באירופה אינה מקרית, מכיוון שהמותג צריך להזדרז ולהנמיך את ה הפליטה הממוצעת של פחמן דו-חמצני במכוניות חדשות המגיעות לאיחוד האירופי. עכשיו נותר רק לראות מה יגידו ביקורות נסיעות המבחן הראשונות בשטח.

לנו זה עולה פחות

על רכב היברידי משלמים פחות מס ביבוא אישי, ידעתם? ודאי שידעתם, אבל כמה פחות? בואו נראה.

באתר רשות המיסים בישראל מצוין כי רכב היברידי PLUG IN ישלם כ-52% או כ-63% מס, תלוי במדינת היבוא והסכמי הסחר של מדינת ישראל. בכסף, זה יוצא הטבה של 10,000 לרכב היברידי, 45,000 לרכב פלאג-אין, ומי שמייבא רכב חשמלי ייהנה מהטבה של עד 75,000 ₪.

זאת בנוסף להפחתות מס הניתנות עבור אבזורי בטיחות כגון בלימה אוטומטית, בקרת שיוט, מערכות זיהוי הולכי רגל ועוד.

אבל למה לכם להסתבך? בקרו במחשבון יבוא רכב שלנו, ועשו את הצעד הראשון לקראת הג'יפ הבא שלכם.