קפיצה קטנה לטולדו, הבית של ג'יפ

טולדו שבמדינת אוהיו בארה"ב, אירחה את פסטיבל ג'יפ, אספנו לכם כמה תמונות עסיסיות, כדי שיחד נחלום את קיומו של אירוע כזה בישראל

75 שנה, לך תזכור

טולדו עצמה קשורה להיסטוריה של ג'יפ עוד מימי מלחמת העולם השניה, כך שבפסטיבל נכחו קרובי משפחה של עובדים שעמלו במפעלי ג'יפ המקומיים במשך דורות, שבאו לחזות בכמעט 1,000 רכבי ג'יפ מדגמים ושנתונים שונים, שנסעו והוצגו ברחובות העיר. תארו לעצמכם להצביע על ג'יפ וויליס MB, ולדעת שסבא שלכם בנה אותו עבור הצבא האמריקאי.

האירוע משך ג'יפאים מכל ארה"ב, שהביאו לפסטיבל רכבים בדיגומים שונים ומטורפים, והוכיחו שהמותג המפואר הזה השתלב בהצלחה לכל תחומי החיים, החל מרכב כיבוי והצלה, דרך שימושים חקלאיים ואפילו אוטו גלידה.

הג'יפ נולד למלחמה

מנוע-גו-דאבל-Willys L134בשנות ה-40 יוצר הג'יפ בתור רכב מלחמה קל לצבא ארצות הברית, ושימש כרכב העיקרי של הכוחות האמריקאיים וכוחות הברית במלחמת העולם השניה. הג'יפ הוכיח את עצמו כיעיל, עמיד ומתאים למגוון שימושים, מה שהקנה לו מעמד איקוני. גנרל אייזנהאואר טען שהג'יפ היה אחד מששת הכלים החשובים ביותר לנצחון האמריקאי במלחמה ההיא. הסיבה העיקרית בגינה זכתה חברת וויליס בחלק הארי של המכרז לאספקת ג'יפים, הייתה המנוע. וויליס-אוברלנד החלה בפיתוח המנוע כבר-1938, והביאה לקו הייצור את מנוע ה'גו-דוויל' המפורסם.

גם אצלנו, הוא נחשב לג'יפ המילואים האולטימטיבי.

ג'יפ-צבאי-צה"ל
אפשר להריח את הלוף

אוסף פול סייז

בחזרה לפסטיבל טולדו. את ההצגה גנב מיצג הפול סייז המרשים, שכלל רכבי 'ווגוניר' משלל שנתונים, כולל כאלו שנבנו לשימושים צבאיים ולתרבות פנאי. אוסף פול סייז מרשים במיוחד הוצג על ידי אספן נלהב בשם ג'ף נלסון, שכלל בנוסף גם פרסומות, עלונים וקטלוגים מתקופות שונות, כתבות ומבחני דרך, שהציגו לראווה איך עיצובי הגריל השתנו עם השנים.

פסטיבל ג'יפ טולדו

 

אצלנו פסטיגל, אצלהם פסטיבל

אם בא לכם לספוג קצת ג'יפ, תוכלו למצוא פסטיבל זמין כמעט בכל תקופה בשנה. האמריקאים מאוהבים בג'יפ שלהם בדיוק כמונו, והם אוהבים לבוא, להציג, לראות ולשתות בירה. הפסטיבל הרשמי הגדול ביותר נקרא באנטם-ג'יפ, שהתחיל את המסורת שלו ב-2011, ומחזיק בשיא גינס לתהלוכת בג'יפ הגדולה ביותר באותה השנה. מאז, צמח הפסטיבל לאירוע של 3 ימים, עם 15,000 משתתפים נלהבים, דוכנים מכל הסוגים וחגיגה אחת גדולה.

אירוע גדול נוסף, ה"גרייט סמוקי מאונטיין" נערך בסוף אוגוסט במדינת טנסי, עם כ-7,000 ג'יפים משתתפים. האירוע המתקיים בפעם השישית, כולל בין היתר תחרות יופי לג'יפים.