רנגלר JL החדש – בקרוב אצלנו

יש רק ג'יפ אחד שמתאים להכל. להרפתקנים ולשמרנים, להורים חדשים ולצעירים בנפשם. בעיר ובשטח, אין על הרנגלר. ב-2018 נהנה משני דגמים, הרנגלר JK היוצא והרנגלר JL החדש שיגיע אלינו לקראת סוף השנה. כל מה שנשאר הוא לבצע השוואה פשוטה והערכה פיננסית, כי זו לא שאלה של 'האם אתה צריך ג'יפ', אלא שאלה של 'איזה ג'יפ אתה צריך'.

הדגמים

הרנגלר JL יציע שתי דלתות בדגמים רנגלר ספורט, רנגלר ספורט S ורנגלר רוביקון. הרנגלר אנלימיטד JL בארבע דלתות יגיע בדגמי רנגלר אנלימיטד ספורט, רנגלר אנלימיטד ספורט S, רנגלר אנלימיטד רוביקון ורנגלר אנלימיטד סהרה, מחירים בהמשך..

מנוע

הרנגלר JK מציע מנוע 3.6 ליטר ב-6 צילינדרים, גם בדגם הרגיל וגם באנלימיטד. אותו המנוע חוזר גם ב-JL החדש, אך בשדרוג קל. המנוע המשודרג יכול להפיק 285 כ"ס ומומנט 35 קג"מ, עם התאמה לתיבת 6 הילוכים ידנית או 8 הילוכים אוטומטית.  למעוניינים בכח נוסף, ישנה אפשרות למנוע בנזין 4 צילינדרים מוגדש בנפח 2.0 ליטר או מנוע דיזל V6 בנפח 3.0 ליטר עם 260 כ"ס ו-61.1 קג"מ.

מרכב

בהשוואה לרנגלר JK, הרנגלר החדש שוקל 90 קילו פחות, הודות לכך שהדלתות, מכסה המנוע, ומסגרת החלון הקדמי נבנו משילוב של אלומיניום קל וקשיח עם פלדה, במקום פלדה טהורה. ואם הג'יפ שלכם ירד 90 קילו, אולי כדאי שגם אתם תבלו קצת יותר בחדר הכושר.

תוספות

ה-JL ייקבל מצלמת רוורס חדשה הממוקמת על התקן הגלגל הרזרבי, כך שיהיה לכם קל יותר לראות את הפרצוף המבואס של כל אלו שהשארתם להם אבק עם הג'יפ החדש שלכם.

 

נסיעת מבחן

כדי להרגיש יותר את איתני הטבע, מציע הרוביקון אפשרות לנתק את הגג ולקפל את החלון הקדמי, כך שתוך כמה דקות אתה מרגיש אחד עם הטבע. ולמי שפוחד ללכלך את הריפוד, ג'יפ סידרה שכל תא הנוסעים ניתן לשטיפה.

בבית הגידול הטבעי שלו, הג'יפ מסוגל לטרוף את כל המעברים וסוגי האדמה, שרכבי שטח מתחרים יתקשו בהן מאד. הרנגלר החדש מאובזר בנעילות נשלטות קדמיות ואחוריות, עם דיפרנציאל מונע-החלקה, שכל אחד מהם אינטגרלי לשמירה על אחיזת שטח ויעילות בהקצאת הכוח לגלגלים. במילים פשוטות, ה-JL ממשיך לנוע, לכאורה ללא פגע, בכל מקום שתסיע אותו.

מחשבה רבה הוכנסה לתוך עיצוב הפנים של הרכב, עם גומי המקיף את מסך המגע 8.4 אינץ', ו-אפל CarPlay ו- Android Auto כסטנדרט. בג'יפ החדש יש גם 50 אחוז יותר שטח אחסון בתא הנהג, עם כיסים אחוריים במושב, המדמים תרמיל גב.

המחיר

עוד מוקדם לומר מה יהיה המחיר של דגמים אלו ביבוא סדיר אחרי העליה לישראל, אבל יש כבר הצצה ראשונה למחירים שלהם בארה"ב:

דגמי 2 דלתות (קצר) דגמי 4 דלתות (ארוך)
רנגלר JL 2018 ספורט – $26,195 רנגלר JL 2018 ספורט – $29,995
רנגלר JL 2018 ספורט אס – $26,995 רנגלר JL 2018 ספורט אס – $33,195
רנגלר JL 2018 רוביקון – $36,395 רנגלר JL 2018 רוביקון – $40,195
רנגלר JL 2018 סהרה – $36,995

שלום, חבר

הרנגר JK רוביקון האחרון
שמישהו יגיד למוסכניקית הזאת לאסוף שיער, ולעבוד עם שרוול ארוך.

במקביל להתחלת הייצור של הרנגלר JL -Wrangler בסוף השנה שעברה, המשיכה ג'יפ לייצר את ה-JK  למשך כמה חודשים נוספים. הרכב האחרון שירד מפס הייצור המפעל שבטולדו, היה רנגלר ג'יי.קיי רוביקון אנלימיטד לבן, ישר אל האוסף של פיאט קרייזלר. בכך נסגר פס הייצור של ה-JK במספר המדהים של 2,165,678 יחידות מאז 2006.

עכשיו שהייצור של JK הסתיים, חברת ג'יפ תשדרג את המפעל לכבוד הגעתו של הרנגלר ג'יי.טי. פס הייצור עתיד להתחיל לרוץ ב-2019, ואנו מצפים לראות את הופעת הבכורה שלו מאוחר יותר השנה.

ולסקפטיים שבינינו…

יש כאלו שמעדיפים לתת לאחרים 'ליהנות' מתקלות המתגלות עם יציאתו לשוק של דגם חדש, ואז לחכות שג'יפ תתקן אותן בדגמים הבאים. אז לאלו, מציעה יבואנית ג'יפ בישראל, חבילות אבזור מיוחדות בשווי 35,000 ש"ח עם כל רכישה של ה-JK, הדגם שהוכיח את עצמו בכל תחום.