כל מה שאנחנו יודעים על הג'יפ טראק Jeep JT 2019

מה שמסתמן כתשובה של ג'יפ לפורד ריינג'ר, טויוטה היילוקס וניסאן נווארה, ה-JT החדש יציע רכב שטח עם מראה מסוקס. ג'יפ עצמה לא מכרה רכב מסוג טנדר מאז 1992, כשסיימה את קו הייצור של הקומאנצ'י מבוסס צ'רוקי. אז עד שהוא יגיח רשמית, בואו נסכם את כל מה שאנחנו כבר יודעים עליו.

חבלי לידה

גיפ גלדיאטור טנדר קונספט
קונספט הגלדיאטור מ-2005

ג'יפ החלה לרמוז על כוונותיה ב-2005 עם קונספט הגלדיאטור (שהוצג לעיל), אך הוא מעולם לא יוצר באמת. בתחילת 2016 אישר מנכ"ל פיאט-קרייזלר כי ג'יפ תציע גרסת פיק-אפ של ה-JL Wrangler, שהופיע בעצמו לראשונה רק שנה אחר כך. צפוי שהג'יפ החדש ידפוק הופעת בכורה באחת מתערוכות הרכבים השנה, אולי זו שנערכת בלוס אנג'לס בנובמבר, ואז כולנו נדע יותר. בעלי סוכנויות ג'יפ מציינים כי החברה הודיעה להם כי הטנדר החדש יגיע לאולמות שלהם באפריל 2019, מה שמחייב תחילת ייצור מסיבי כבר בסוף שנה זו.


מאז שהוכרז על הטנדר של רנגלר, דלפו לרשת תמונות ריגול ודימויים מפורטים, המעניקים לנו תמונה די ברורה לרכב הנמצא במבחן מתקדם לפני ייצור. באופן לא מפתיע, הוא נראה כמו Wrangler עם תא מטען של פיק-אפ. הדור הבא של Wrangler מגיע עם  פרופיל צר יותר, גריל אנכי זוויתי, ופגוש קדמי משולב וינקרים. הרנגלר אנלימיטד צפוי להיות זמין גם בגרסת ארבע דלתות.

הפלטפורמה

ג'יפ רנגלר JLהרנגלר החדש כבר מציע שיפור עצום על קודמו, מה שיביא נתוני פתיחה טובים לטנדר שיבוסס על המרכב שלו. כיסינו את כל הפרטים ה-JL Wrangler  בכתבה אחרת, אך הנה כמה נקודות עיקריות:

הגוף של ה-JL עשוי אלומיניום, אשר מסייע לחסוך עד 200 ק"ג של משקל על קודמו ה-JK.

עיצוב הפנים הרבה יותר נעים, עשוי חומרים טובים יותר, בעיצוב חד יותר, וכולל את מערכת ה-UConnect הנהדרת של פיאט-קרייזלר.

הטנדר עדיין יגיע עם מנוע 3.6 ליטר,285 כ"ס- פנטהסטאר וי-6, המתפקד היטב עם שישה הילוכים ידניים או שמונה הילוכים אוטומטיים. ישנה אפשרות גם למנוע 270-כ"ס טורבו, שני ליטר בארבעה צילינדרים; ומנוע דיזל V6  יגיע מאוחר יותר. מהדלפות נוספות ניתן לראות שה- JT Wrangler Pickup יציע גם מנוע 3.0 ליטר  טורבו-דיזל V6 עם הנעה/כיבוי אוטומטיים.

ומתחת לכל התוספות החדשות, הרנגלר עדיין מציע מרכב תותח וסרנים מוצקים, בדיוק כמו שאנחנו רוצים.

הוא יימכר חזק באמריקה

האמריקנים אוהבים טנדרים וגם ג'יפים. אז כניסה לייצור של טנדר Wrangler הייתה החלטה קלה מצידה של פיאט-קרייזלר. הדגם הזה יהיה גם שונה מאד מכל טנדר אחר המוצע כרגע למכירה, מה שאמור לעזור במאמצי השיווק שלו. בחברה טענו כי הם מצפים למכור 100,000 יחידות ג'יפ טנדר מדי שנה, ושהם יהיו "יקרים בכוונה".

יאללה – פתוח

בתמונה שצולמה בסיור במפעל טולדו, אפשר לראות מסגרת תא הנוסעים של טנדר רנגלר ללא דלתות וגג. זו כנראה ההבטחה לכך שגם אתם תוכלו להסיר את הגג ואת הדלתות מהטנדר (בדיוק כמו שניתן גם ברנגלר הרגיל). מסתמן גם שהטנדר יציע גם שמשה קדמית מתקפלת כמו ברנגלר.ראיות ממסמכים פנימיים של ג'יפ מראות כי הגג יהיה נשלף, וככל הנראה יגיע בשלוש תצורות; גג רך לקיפול ידני,  גג קשיח עם תקרות הניתנות להסרה, וגג רך חשמלי.

והשם שלו הוא…

עד כה הנחנו כי השם שלו יהיה רנגלר פיקאפ, או רנגלר JT. אך שמועה מסתובבת שבפיאט קרייזלר ירצו להחיות את השם שהופיע של ה-CJ8: סקרמבלר. אך זו עדיין, רק שמועה.

ולחסרי הסבלנות

אז יש כאלו שממש אוהבים ג'יפ. כמו לדוגמה, שחקן בייסבול מאטלנטה שהפך את הרכב האהוב והמוכר למפלצת.

הדגם כולל עוד זוג גלגלים, מנוע 6.4 ליטר, גיר שישה הילוכים אוטומטי,  קיט הגבהה 4.5 אינץ' למי שאוהב לשבת גבוה. בוא נוסיף פה גם מדרגות חשמליות לטיפוס קל, נורות לד בכל מיני מקומות, מסכי צפייה לנוסעים במושב האחורי, ומצלמה לנסיעה אחורית. העיצוב נעשה גם הוא על פי רוח הרוכש, עם מוטיבים של בייסבול על ההגה והמושבים.

 

אנחנו, מחכים למשהו קצת יותר קלאסי.

קרדיט – רודאנדטראק

ג'יפ סקרמבלר רנגייד SR אמריקאי לראשונה בישראל