ג'יפ תופיע על חולצתו של הכוכב הגדול בעולם

כריסטיאנו רונאלדו, כוכב ריאל מדריד, שהוביל אותה לתארים הנחשקים ביותר במשך תשע שנים, חתם על חוזה ענק עם חברת יובנטוס האיטלקית. ג'יפ, נותנת החסות העיקרית למועדון, עתידה להרוויח לא מעט מחיבור הפנים היפות של הכדורגלן המפורסם בעולם עם המותג שלהם.

ג'יפ זכו בפרזנטור הטוב בעולם

כדורגלן העל הפורטוגזי וכוכב ריאל מדריד, כריסטיאנו רונאלדו, עוזב את הקבוצה בה זכה לאינספור תארים בינלאומיים, ועובר לשחק ביובנטוס האיטלקית, לה חברת ג'יפ הינה נותנת החסות העיקרית.
ויש גם קשר גלוי-נסתר, משפחת אניילי, הבעלים של קבוצת יובנטוס כבר יותר מ-90 שנה, היא גם בעלת השליטה (64%) בחברת האחזקות של פיאט קרייזלר, חברת האם האמריקאית של ג'יפ.

שחקני יובנטוס

ומה יוצא מזה לג'יפ?

מעבר להבקעת שערים, מככבים שחקני וכוכבי הקבוצה בפרסומות רבות של החברה, ויש להניח שבמקרה של רונאלדו, הם יעשו בפנים ובדמות שלו שימוש פרסומי נרחב. ומעבר לפרסומות בפועל, אם רונאלדו יביא את יובנטוס למשחק גמר גביע האלופות בשנה הבאה, שווי החשיפה של מותג גי'פ יהיה מעל ל-58 מיליון דולר, החזר נאה בהשוואה ל-20 מיליון שג'יפ משלמת עבור החסות.

כריסטיאנו רונאלדו אאודי אר-8
רונאלדו, עם מכונית האאודי אר-8 650 כוחות סוס שקיבל במתנה כתוצאה מהשותפות של חברת הרכב הגרמנית עם ריאל מדריד

רונאלדו, שקיבל במתנה מכונית אאודי אר-8  כתוצאה מהשותפות של חברת הרכב הגרמנית עם ריאל מדריד, יצטרך כנראה למכור אותה ביד-2. חברת ג'יפ בעצמה העניקה לכל אחד משחקני יובנטוס גי'פ גרנד צי'ירוקי לפני כמה שנים, אך ייתכן שבמקרה של סלבריטי כמו רונאלדו, יהיה להם קשה למצוא תמונות פאפארצי שלו בתוך רכב המיועד לאנשים מן היישוב. משפחת אניילי לעומת זאת, כבר הבטיחה בעבר מכונית פרארי לכל שחקן בקבוצה, במידה וינצחו את ריאל מדריד בגמר גביע אופ"א 2017.

מנכ"ל חברת גי'פ, שהתגאה לאחרונה בשאיפתו להגביר את המכירות ל-3.3 מיליון עד 2022, קיבל עכשיו דחיפה רצינית בכיוון המטרה, עת שהוכח כי לרונאלדו השפעה ניכרת על הרגלי הצריכה של לקוחות היספניים.

אך לא הכל נוצץ בעסקת ה-340 מיליון אירו; עובדי מפעל פיאט במנפי, דרום איטליה, פתחו בשביתה על רקע החתמת השחקן. לטענתם, משפחת אניילי דורשת מהם להתמודד עם קיצוצים תקציביים וגזירות כלכליות בעוד היא מחתימה כוכבי על. העובדים טוענים שאת הכסף הייתה הנהלת החברה צריכה להשקיע בפיתוח רכבים שיבטיחו את עתידם של אלפי אנשים, במקום למלא את כיסיו של אחד.