דגמי ג'יפ וגוניר וגרנד וגוניר חוזרים לכביש כרכבי שטח יוקרתיים ומאסיביים

כפי שכבר דיווחנו לפני 3 שנים, דגמי ג'יפ וגוניר וגראנד וגוניר נחשפו, לאחר שהוצגו לראשונה בתצורת קונספט בסתיו האחרון.
רכבי השטח הגדולים של ג'יפ נראים דומים, אבל הגרנד וגוניר מציע מפרט יוקרתי יותר.
הוגוניר מגיע כסטנדרט עם מנוע 5.7 ליטר V-8 והנעה אחורית, ואילו הגרנד וגוניר מציע מנוע V-8 בנפח 6.4 ליטר, קפיצי אוויר וכמובן הנעה 4×4.
שני הג'יפים החדשים בגודל מלא "פול סייז" יוצעו למכירה בקיץ הקרוב.

פאר על הכביש

ג'יפ גרנד וגוניר

ג'יפ מציעה כעת שלושה רכבי שטח חדשים עם שלוש שורות מושבים אשר יוצעו למכירה בקרוב: הגרנד צ'ירוקי L והוגוניר (בתמונה למעלה באדום) וגרנד וגוניר (בתמונה למעלה בכחול). הוגונירים זהים בגודלם, גבוהים ב-4.0 אינץ', רחבים ב-6.3 אינץ' וארוכים ב-9.8 אינץ' מהגרנד צ'ירוקי L. הגרנד וגוניר נבדל עם יותר כרום, עיטור קדמי ייחודי, גג שחור, ותוספת של המילה "גרנד" על התגית שלה, הכוללת דגלי אמריקה על גבי הפגוש של שני הדגמים, בין היתר. דגם הקונספט  הגיע עם גלגלים גדולים של 24 אינץ ' לעומת 18-22 אינץ' בדגמי הייצור.

שבע אפשרויות בחירת צבע חיצוניות זמינות ל- וגוניר: יהלום שחור, לבן בהיר, לבן יוקרתי, זית כסף, אפור בלטי, אדום קטיפה, ונהר רוק כחול, והגרנד וגוניר מוסיף כחול שמיים כחול, ירוק רוקי מאונטן ואדום אמבר לפלטת הצבעים.

הוגוניר מגיע עם מושבי עור נאפה, אם כי עור מרופד של פלרמו זמין ב- בגרסת הגרנד. גלגל ההגה הכפול מזכיר את הוגונירים של פעם, וכמו הגרנד צ'ירוקי L, גם לוגונירים יש כפתור העברה עם תאורה אחורית ומתגים עבור מצבי השטח והגדרות גובה הנסיעה בכל צד.

ג'יפ גרנד וגוניר גיפ

איברים פנימיים

הוגונירים מקבלים מסך אינפוטיינמנט בגודל 10.1 אינץ' עם מערכת Uconnect 5 של סטלנטיס ויכולת האלחוט האלחוטית של Apple CarPlay ו- Android Auto, ומסכי הגרנד וגוניר גדולים עוד יותר. ניתן להשיג אפילו יותר מסכים, כולל תצוגת נוסעים בגודל 10.3 אינץ' המשולבת בדשבורד מעל תא הכפפות ומסכי 10.1 אינץ' גם למושב השורה השנייה. ניתן לחבר התקנים באמצעות HDMI והם יוכלו להזרים דרך ה- Wi-Fi המשולב כדי לצפות ב- Netflix, Hulu או YouTube דרך Amazon Fire TV for Auto. ציוד זמין אחר כולל תצוגת ראש, מראה דיגיטלית לאחור, מערכת קול מקינטוש, אחסון קונסולה מרכזית מקוררת וכספת עם מסך מגע מתחת למשענת היד הקדמית.

2022 Jeep Wagoneer vs. Grand Wagoneer

ניתן להשיג את שני הדגמים עם מושב ספסל בשורה השנייה להובלת 8 נוסעים, או עם מושבי קפטן בשורה השנייה המציעים מקום לשבעה.

הוגוניר מגיע עם הנעה אחורית וישנם שלוש מערכות נהיגה אחרות זמינות. Quadra-Trac 1 ו- 2 תיבת העברה במהירות אחת או כפולה בהתאמה. , ו- Quadra-Drive II הכוללת תיבת העברה במהירות כפולה ובנוסף נעילת דיפרנציאל אחורי עם שליטה אלקטרונית. קפיצי האוויר יכולים להגביה את ה-וגוניר ב- 3.6 אינץ'.הגרנד וגוניר מגיעי עם Quadra-Trac II כסטנדרט וקפיצי אוויר. חיות השטח האלו כוללות חמישה מצבי שטח: אוטו, ספורט, סלעים, ​​שלג ובוץ/חול  כמו גם מערכת לירידת שיפועים בדגמי ה-4×4.

לשני הוגונירים מנועי V-8, אם כי בג'יפ אומרים שדגם היברידי יהיה זמין בסופו של דבר. הוגוניר מונע על ידי מנוע 5.7 ליטר V-8 שנותן 392 כוחות סוס ומומנט 404 ומערכת אי-טורק. הגרנד וגוניר מצויד במנוע V-8 בנפח 6.4 ליטר עם 471 כוחות סוס ומומנט של 455 , ובג'יפ אומרים שהוא יגיע ל 100 קמ"ש תוך 6.0 שניות. שני המנועים כוללים השבתת צילינדרים ומשויכים לתיבת הילוכים אוטומטית עם שמונה הילוכים. הוגוניר יכול לגרור עד 4.5 טון, בעוד הגרנד וגוניר גורר קצת פחות.

כמו הגרנד צ'ירוקי L, גם הוואגונרים יהיו זמינים עם מערכת נהיגה ללא ידיים, עם טכנולוגיית בקרת השיוט של ג'יפ, וכן ראיית לילה לזיהוי בעלי חיים והולכי רגל ומצלמות 360 מעלות.

ג'יפ גרנד וגוניר 2022

מה הופך את הגרנד וגוניר ל"גרנד"?

מערכת הנעה עיצוב ותוספות.. הוגוניר והגרנד וגוניר כוללים את אותו בודי, אך ישנם הבדלי גימור המעניקים לגרנד וגוניר מראה מעט יותר יוקרתי. הוא כולל הרבה יותר כרום, גג שחור, תאורת LED למראה מהודר יותר, מכסה מנוע שונה ופגוש בולט יותר. מדרגות גישה ממונעות נכללות כסטנדרט בגרנד וגוניר.

שני רכבי השטח מציעים גלגלים בין 18 ל-22 אינץ', תלוי במפרט. הגרנד וגוניר מציע גם כמה צבעים בלעדיים, כולל כחול שמי חצות, ירוק הרי הרוקי, ואדום גחל.

כפי שניתן לצפות הגרנד וגוניר מפואר יותר בפנים. עם פריסת לוח המחוונים שונה במקצת, ומציע גימורי עור ועץ יפים יותר בהשוואה לוגוניר. הוגוניר מגיע כסטנדרט עם מושבים לשמונה נוסעים עם מושב ספסל בשורה השנייה ומציע כסאות קפטן כאופציה; הגרנד וגוניר מציע את ההפך ומגיע עם מערך שבעה הנוסעים כסטנדרט, כאשר הספסל זמין כאופציה.

ג'יפ וגוניר 2022

תכונות אופציונליות בלעדיות לגרנד וגוניר כוללות בקרת אקלים עם ארבעה אזורים נפרדים, מושבים חשמליים עם 24 כיוונים, ומערכת שמע מקינטוש עם רמקולים נוספים. הגרנד וגוניר מציע יותר מסכים הן על הדשבורד והן עבור הנוסעים במושב האחורי, הגדולים יותר מאשר בוגוניר.

וההבדלים כמובן, משתקפים במחיר. הגרנד וגוניר מתחיל ב-88,995 דולר, סכום משמעותי של 29,000 דולר ממחירו ההתחלתי של וגוניר שעומד על 59,995 דולר. ולמרות שחברת ג'יפ טרם פרסמה תמחור אופציות מלא, אנו בספק אם הוגוניר יגיע למחיר בשש ספרות כשהוא מאובזר במלואו. עם זאת, רמת הגימור היקרה ביותר של הגרנד וגוניר מתחילה ב-109,980 דולר וזה עוד לפני תוספות אופציונליות.