רנגייד חשמלי מגיע ב-2020

אז אחרי שגילינו שרכבי רנגלר היברידי חלקי מתקרבים לשוק בצעדי ענק, פיאט-קרייזלר תכניס לייצור גם רנגייד בגרסה היבירידית חלקית, במפעל האיטלקי שבמלפי. המפעל, שמייצר היום את הרנגייד הרגיל, יעבור שדרוגים והתאמות כדי לספק את הסחורה. העותקים הראשונים ייבנו בשנה הבאה והגרסאות הראשונות ייצאו לשוק ב-2020.

פיזור העולמי ושיווק מאסיבי יגיעו מתישהוא בעתיד הקרוב, במיוחד לאור תכנית החומש של החברה לחשמל את הצי שלה. הרכבים החשמליים ייהנו מטכנולוגיית הנעה קדמית, כמו הרנגייד והצ'רוקי, וישלבו מנוע חשמלי לגלגלי הסרן האחורי. סביר להניח שהוא יגיע עם מנוע טורבו  1.0 או 1.3 ליטר.

פיאט-קרייזלר עושה צעדים לשיפור נתוני הפליטה על ידי שילוב מנועי מולטי-ג'ט טורבו 1.6 ו-2.0 ליטר מבוססי דיזל, ששדורגו במערכות צמצום פליטה. מנועים אלו עומדים בתקני האיחוד האירופי, ומביאים יתרון נוסף לייצור הרכב במפעל איטלקי.

סביר להניח שהרנגייד ישאל טכנולוגיות שכבר ראינו ברכבים חשמליים אחרים של פיאט-קרייזלר, כמו הקרייזלר פסיפיקה או הגרנד-קומנדר. ברנגלר ההיברידי למחצה לדוגמה, הכניסו מנוע 2.0 ליטר טורבו עם תיבת 8 הילוכים, 270 כ"ס ו-295 מומנט. רנגלר חשמלי לגמרי, ייצא לשוק ב-2020.