ג'יפ סקרמבלר רנגייד SR אמריקאי לראשונה בישראל

ג'יפ סקרמבלר שנת 82, גרסת הטנדר של חברת ג'יפ, הראשון בגרסה אמריקאית בישראל. הסקרמבלר הוא רכב אמריקאי אייקוני, האח הארוך יותר של ה-CJ7, אם תרצו. זהו ג'יפ טנדר 4X4 המציע ארגז פתוח ומגוון שדרוגים בדגמים שונים.

סקרמבלר- עבר, הווה, עתיד

ג'יפ סקרמבלר שנת 82, גרסת הטנדר של חברת ג'יפ הגיע השבוע הראשון בגרסה האמריקאית בישראל.

ה- CJ-8 של ג'יפ הציע ארגז עם אופציה לסגירה רכה מלאה או בסגנון 'פיק-אפ', מה שחסך את השימוש בטנדר נפרד וגם עזר לנהג להיראות גבר-גבר. הג'יפ כלל תיבת הילוכים מסורתית ידנית, עם 4 או 5 מהירויות, עם אפשרות לתיבת הילוכים אוטומטית בשלוש מהירויות.

הסקרמבלר ניתן היה להזמנה במספר חבילות, הפופולריות שבינהן היו הרנגייד SR והלרדו SL עם מספר אפשרויות גרפיקה וצבעים לאורך חמשת שנות הייצור.

רונלד-רייגן-ג'יפ-סקרמבלר
הכי אמריקאי שיש! רונלד רייגן והסקרמבלר

דגמים נוספים בהם כזה עם גג מתכת שיוצר עבור שירות הדואר של אלסקה (כי לא לכל דוור יש צבי), וגרסאות פופולריות שזכו להצלחה רבה באוסטרליה וונצואלה, סקרתי כבר בעבר.

רונלד רייגן הנשיא ה-40 של ארצות הברית היה בעלים של מספר ג'יפים בינהם סקרמבלר בצבע כחול "סלייט" שנת 1983, הנשיא לשעבר השתמש בו בחוותו שבקליפורניה.

ואחרי היריון של 3 שנים…

את הסקרמבלר שלי חיפשתי למעלה משלוש שנים, עד שלבסוף הגיע הטנדר שעמד בקריטריון ״שורד אמיתי״ שהוגדר מראש כמובן. מדובר בסקרמבלר רנגייד SR, צבע ראשון ״אדום אוריינטאלי״, אוטומטי, ממוזג שלם ומקורי.

הג׳יפ בילה את כל ימיו בקליפורניה החמה, כך שהגוף והשילדה נקיים מחלודה. את הבודי מעטרת פטינה כזו שרק הזמן והאקלים יודעים לייצר.. פשוט שלמות.

גיפ סקרמבלר רנגייד 1982
סקרמבלר רנגייד SR 1982

כיאה ל"שורד אמיתי", הג'יפ שמור מאוד ונסע רק 67,000 מייל, הרנגייד אוטומאטי ממוזג עם הגה כח, מגבר בלם, שעון זמן, מד טורים, פנסי נהיגה מתוצרת מארשל 850 ומדרגות צד עם טקסטורת יהלום מהמפעל. את החזית מעטרת כננת מתוצרת וורן 8274, הישר מקטלוג ציוד מיוחד ואביזרי ג׳יפ SE, אותה הכננת מיוצרת עד היום כבר כחמישה עשורים.

תא הנוסעים סקרמבלר 1982
תא הנוסעים סקרמבלר רנגייד 1982

הסקרמבלר הזה נולד כטנדר עם גג קשיח ודלתות מתכת, והגיע עם גג קשיח מלא גם לאורך הארגז – אחד מתוך כשישה אבי טיפוס שידוע על קיומם בעולם (זה בעצם גג של סאבן ארוך מקורי מאותו היצרן.)

המראה "המשפחתי" סגירה קשיחה מלאה מקורית! אחת מתוך כשישה אבי טיפוס בעולם.

ולמה ג׳יפ נוסף? כי לילד נמאס לשבת בארגז 😉. סתם… כדי שיהיה מקום לכל המשפחה, וכדי שאוכל להנחיל להם את האהבה שלי לשטח ולרכב האגדי הזה.

ולאחר ציפייה של כשנה וחצי מרגע הרכישה,  והשלמת תהליך של יבוא רכב אספנות הג׳יפ שוחרר אתמול לביתו בתנאים מגבילים 😜

 

 

 

 

פרסומת לג'יפ CJ בה מככב גם הסקרמבלר

ומה יעלה בגורלם של המסוקסים המודרניים?

זהו לא סוד שחברת ג'יפ מפתחת גרסת 'פיק-אפ' של הדור הבא על גבי מרכב ה- Wrangler. אינספור דגמי בדיקה ודגמי טרום-ייצור כבר נצפו בכבישים. התעלומה שנותרה היא איך ג'יפ בחרה לעצב את המעבר שבין תא הנוסעים ותא המטען, כיצד ייראו הפגושים האחוריים ואיך הם ישתלבו במראה הכללי. הסקרמבלר החדש יחלוק את רוב החלקים שלו עם ה'רנגלר אנלימיטד' JK לשעבר וכעת ככל הנראה עם הרנגלר JL החדש כולל ארבע דלתות הניתנות להסרה, אפשרויות נהיגת כח וסרנים מוצקים. ככל הנראה שלא נמצא בו מנוע 2 ליטר טורבו, אלא אחת מבין האפשרויות של 3.6 ליטר ב-6 צילינדרים או 3 ליטר 'אקודיזל' ב-6 צילינדרים. מצופה שג'יפ תשווק אותו עם תיבה של 6 הילוכים, אך גם 8 הילוכים זו אופציה על השולחן.

נותר לראות אם אכן השמועות מבוססות והאם הגג הקשיח יהיה ניתן לשליפה (בתקווה!)

אב טיפוס? ג'יפ רנגלר ג'יי טי Wrangler JT 2019

2 תגובות בנושא “ג'יפ סקרמבלר רנגייד SR אמריקאי לראשונה בישראל”

סגור לתגובות.