מפעל ג'יפ בטולדו יעבור לייצר גם גרסת מיד-סייז של 'ראם'

צעד עסקי מחושב היטב, החליטה חברת פיאט קרייזלר לשלב בין מותגים, ולהרכיב טנדרים של דודג' 'ראם' במפעל האגדי של של ג'יפ בטולדו, תוך שימוש בחלקים ובמרכב של הטנדר-ג'יפ החדש שבדרך. אבל גוף טוב זה לא הכל- צריך גם נשמה.

ברוך הבא למשפחה

מישהו בפיאט כנראה יודע משהו על העתיד הקרוב. בשנים הקרובות תכניס החברה לשוק שני רכבי טנדר מיד-סייז, מה ישעלה את ההיצע שלה בקטגוריה מאפס לשניים. אם כן, לא מדובר פה בניסוי קטן, אלא בכניסה עוצמתית לפלח השוק הספציפי הזה. ההיצע המשולב יכלול את הטנדר סי ג'יי הראשון של חברת ג'יפ מאז אמצע שנות השמונים, בעוד מותג 'ראם', יציע טנדר מקביל לראשונה מאז דגם ה'דקוטה' מ-2011. הצעד לא מפתיע, כיוון שנשיא החברה הניע את התהליך כבר ב-2016, כשטען שמותג 'ראם' צריך להתחרות בקטגוריה הזו.

תודה על העדכון, אבל איך זה קשור לג'יפ?

דיווחים שהגיעו ממקורות שונים מעידים על כך שאותו דגם 'ראם' חדש ייכנס לייצור במפעל ג'יפ בטולדו, מה שמגדיל את הסיכויים שלשניהם יהיה מרכב זהה.

מתחם ההרכבות בטולדו כולל שני מפעלים, הצפוני והדרומי. הצפוני יתמקד בייצור הרנגלר JL החדש, בעוד המפעל הדרומי ירכיב את הטנדר ג'יפ, וככל הנראה גם את ה'ראם' החדש. מכיוון שמצופה כי נתוני המכירות של הטנדר יהיו נמוכות מאלו של רנגלר JK שיוצר שם עד אמצע 2018, רק הגיוני שהחברה תנצל את המתקן כדי לייצר רכב נוסף.

אז מה ההבדל? כמה חורג יהיה האח החדש?

השמועות אומרות שהחלק האחורי של מרכב הסקרמבלר החדש והמתלים האחוריים שלו משודרגים יותר מאלו של הרגנלר הרגיל, כדי לתמוך במשקלים גדולים יותר בחלק האחורי. כך שגרסה של 'ראם' שתכלול יתרונות אלו וככל הנראה מתלים קדמיים עצמאיים לאור היעדרותו של סרן קדמי חי בסקרמלבר, תהנה מתוספת כוח ייחודית בקטגוריה. סביר להניח של'ראם' לא יהיו יכולות השטח של ג'יפ, אבל הוא יביא חווית סחיבה ונסיעה אחרת למשתמשים האדוקים של המותג.

והמנוע? סביר להניח שהראם ייהנה מאותו סוס עבודה שיקבל הטנדר של ג'יפ, שמבוסס בעצמו על הרנגלר JL; 3.6 ליטר בשישה צילינדרים או שני ליטר טורבו עם ארבעה, ביחד עם תיבת השש או שמונה הילוכים של ג'יפ, ואף אחד לא אמר שהיגוי 4 על 4 הוא לא אופציה על השולחן.

את הג'יפ טנדר נוכל לראות כבר ב-2019 כמודל 2020 (צפו לחשיפה בתערוכת הרכב של לוס אנג'לס בנובמבר הקרוב), ול'ראם' נחכה קצת יותר, אולי עד 2021 או 2022.

כל מה שאנחנו יודעים על הג'יפ טראק Jeep JT 2019